پیروانی: نورافکن به اردوی ما نیاید کم‌لطفی است

تنها دغدغه سرمربی تیم فوتبال جوانان کشورمان کنار گذاشتن چند بازیکن از ترکیب این تیم برای حضور در جام جهانی است نه مسائل دیگر.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، امیرحسین پیروانی پس از تساوی یک - یک تیم فوتبال جوانان کشورمان مقابل سنگال اظهار داشت: تشکر ویژ‌ه‌ای می‌کنم از فدراسیون فوتبال، سازمان تیم‌های ملی، کمیته فنی و کمیته جوانان که شرایطی را فراهم کردند تا تیم سنگال به ایران بیاید. سنگال در رده سنی جوانان از بهترین‌های دنیاست و در دوره گذشته جام جهانی در بین چهار تیم برتر مسابقات قرار گرفت.

وی ادامه داد: بازی خوبی بود و محکی جدی در این دیدار خوردیم. ما چهار بازیکن خود را مانند تیم سنگال در اختیار نداشتیم. درخشانی‌مهر در ذوب‌آهن، طاهران و محمدامین بهرامی در تراکتورسازی تبریز و امید نورافکن در استقلال را امروز در اختیار نداشتیم. سنگالی‌ها نیز سه چهار لژیونر دارند که در ترکیب اصلی تیم بارسلونای «ب» بازی می‌کنند. آنها امروز نبودند و فکر می‌کنم در بازی آینده حضور داشته باشند که قطعاً کار دشواری را پیش‌رو خواهیم داشت. در هر صورت بازی خوبی بود.

سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران با اشاره به اینکه هر دو تیم در شرایط بدنی خوبی نبودند، گفت: بازیکنان دو تیم تازه از کوران بدنسازی خارج شده‌ بودند. تیم ما تا روز 12، 13 اردیبهشت تحت‌فشار بود. ما بازیکنان‌مان را در اختیار نداشتیم و باید از آنها تست می‌گرفتیم. پس از تست متوجه شدیم که شرایط جسمانی خوبی ندارند. مجبور بودیم تیم را تحت‌فشار ببریم و بازیکنان را رها نکنیم. قطعاً روزبه‌روز بهتر خواهیم شد و امیدوارم نماینده شایسته‌ای در جام جهانی باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید آیا تفاهم و همدلی با تیم جوانان وجود دارد، عنوان کرد: تمام دغدغه ما فنی است. اجازه نمی‌دهم که هیچ مشکلی اعم از مسائل مالی وارد تیم شود. تنها ناراحتی من این است که باید چند تن از این بازیکنان را خط بزنم. این موضوع واقعاً برایم سخت است. در بازی امروز چند بازیکن تعویضی را که به میدان فرستادیم، عملکرد خوبی داشتند. این تیم سنگال است و ما با تیم‌های آسیایی بازی نکردیم. آنها یکی از بهترین‌های جهان هستند. نگرانی‌ام فقط خط خوردن تعدادی از بازیکنان است. در غیر این‌صورت هیچ مشکلی نداریم.

پیروانی در خصوص جلسه با کی‌روش و اینکه صحبت‌های او چقدر در روند آماده‌سازی تیم ایران تأثیر می‌گذارد، گفت: تشکر ویژه‌ای از کی‌روش می‌کنم. هم در دور مقدمانی و هم در مقطعی که در رقابت برای کسب سهمیه بودیم و هچنین در این روزها، جلسات خوب و پربازی با او داشتم. من مشکلات و تفکراتم را با کی‌روش در میان گذاشتم. او راهکارهای خوبی را ارائه داد. در خصوص بازیکنانی که به ما اضافه می‌شوند هم صحبت کردیم و او راهنمایی‌های خوبی کرد. کی‌روش قول داد در تمرینات تیم ما حضور داشته باشد. بارها گفتم کی‌روش مانند کتاب وزینی است که در فوتبال ما می‌توانست بهتر ورق بخورد و از داشته‌هایش بهتر استفاده کنیم. خوشحالم که در حد بضاعت خودم و زمانی که در اختیار داشتم از تجربیات وی استفاده می‌کنم.

عدم حضور امید نورافکن در اردوی تیم جوانان و اینکه پیروانی با سرمربی استقلال در این مورد صحبتی داشته است یا خیر، سوژه پرسش خبرنگاران از پیروانی بود که وی گفت: بارها و بارها در این خصوص صحبت شده است. تا همین الان که پیش شما هستم، توافقی برای حضور او صورت نگرفته است. این گلایه من است. او زمانی که به تیم جوانان دعوت شد، سابقه‌ بازی در تیمی را نداشت. او در تیم جوانان رشد کرد و فدراسیون برای این بازیکن هزینه کرده است. به لحاظ پشتکاری که خودش داشت به عنوان یکی از بازیکنان خوب لیگ ایران معرفی شد. در هر صورت تأثیرگذاری امید در تیم من زیاد است و امیدوارم که او به جمع ما اضافه شود و بتوانیم با تمام پتانسیل در جام‌جهانی حاضر شویم.

پیروانی خاطرنشان کرد: اگر هم که نورافکن به جمع تیم ما اضافه نشود که این یک کم‌لطفی است، اما بازیکنانی را داریم که به صورت تمام و کمال در اختیارمان هستند و جایگزین او می‌شوند.